Spokojenost zákazníků je krédem nás a našeho webu. A protože se snažíme, abychom uspokojili všechna přání našich klientů, nedají na nás tito dopustit.

Konec tepelným ztrátám


Každá budova má nějakou tepelnou ztrátu. V podstatě neexistuje žádná budova, kde by nějaké to teplo neuniklo ven. Problém je to u starších domů, které jsou často stavěny z kamenů a kombinace materiálů, což vede k velkému úniku tepla. Majitelé starších domů tak mají jedinou možnost ja s takové ztrátou bojovat, a to je zateplení fasády. Mnoho starších domů dodnes zateplenou fasádu nemá, a majitelé to poznají na vyúčtování za energie.

topení kohout

Při výběru topení je potřeba vycházet nejen z toho jak velkou plochu musí zdroj tepla zvládnout vytopit, ale i jaká je tepelná ztráta. Ta je u některých budov opravdu velká. Když si k nezateplené fasádě přičtete ještě nezateplenou střechu a stará okna kterými profukuje dovnitř, výsledkem budou opravdu vysoké zálohy za topení. Ani ten nejvýkonnější kotel vám nevykompenzuje únik tepla ven z budovy, protože stejně to teplo půjde pryč.

Jestli máte starší dům a díky možnosti získat dotace na zateplení začínáte zvažovat že si necháte dům zateplit, jděte do toho. Během jarní až podzimní sezony jsou termíny zaplněné, a čím dříve budete mít fasádu zateplenou, tím lépe pro vás. Nejde jen o únik tepla, ale i o izolaci proti vysokým teplotám zvenčí. Zateplená fasáda naví vypadá daleko lépe než starý břizolit, který na většině domů najdeme dnes.

stavba domu

Můžete si vybrat z velkého barevného spektra fasádních barev, pod kterou se může schovávat třeba polystyrén 100. Ten je velice často používaný k zateplení nejen starších domů, ale i k zateplení novostaveb. Ať už řešíte novostavbu nebo starší dům, zateplená fasáda by měla být naprostou samozřejmostí. Čerpat můžete dotace, pro jejichž získání musíte splnit určité podmínky. Když se do toho dáte, jistě je splníte a nebudete platit plnou částku za fasádu, ale jen určitou část. A to už se vyplatí o tom uvažovat vzhledem k cenám.

You may also like...